Quady, hulajnogi, traktory i ciągniki rolnicze – czy takie pojazdy również naprawimy w warsztacie samochodowym? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Quady, hulajnogi, traktory i ciągniki rolnicze – czy takie pojazdy również naprawimy w warsztacie samochodowym? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Warsztat samochodowy to zakład zajmujący się przede wszystkim naprawą samochodów – i tym zdaniem oczywiście nie odkryliśmy nic nowego. Dziś jednak chcielibyśmy opowiedzieć o nietypowych pojazdach naprawianych w tego rodzaju warsztatach. Specjalnie dla was postanowiliśmy zapytać się mechaników o najbardziej nietypowe pojazdy, jakie zdarzyło im się naprawiać w tym miejscu. Oto co usłyszeliśmy od tych fachowców!

Jeden z największych warsztatów w Bydgoszczy

Na początek wprowadzenie – nasz zespół postanowił przeprowadzić wywiad z mechanikami samochodowymi i zapytać ich o najdziwniejsze pojazdy, jakie przyszło im naprawiać. I w tym miejscu w naszych głowach zrodziło się ważne pytanie: Gdzie szukać warsztatu samochodowego, do którego trafiają klienci posiadający inne środki transportu niż klasyczne samochody? Gdzie trafiają klienci potrzebujący bardziej nietypowych usług niż wymiana tłumika, alternatora czy konserwacja podwozia? Bydgoszcz – to na tym mieście postanowiliśmy skupić nasze poszukiwania. Po kilku minutach wertowania adresów warsztatów samochodowych dostępnych w internecie znaleźliśmy ten z najlepszą opinią i zaledwie po kilku minutach byliśmy już spakowani do auta. Na koniec nadmienimy, że wybrany warsztat był jednym z największych w tym ponad 350- tysięcznym mieście. Tak, zdecydowanie – tutaj miesięcznie muszą trafiać setki klientów, a spośród nich na pewno część porusza się nietypowymi środkami lokomocji!

Porozmawialiśmy z Panem Waldkiem – czynnym mechanikiem od 20 lat

Pan Waldemar sprawia wrażenie fachowca – nosi typowy kombinezon ze spodniami-rybaczkami a w kieszeniach bocznych ma zawsze zestaw francuskich kluczy. Niestety nie zgodził się na przeredagowanie jego odpowiedzi w formie wywiadu, dlatego w tym artykule zdajemy wyłącznie naszą relację z tego, co usłyszeliśmy. Dane naszego bohatera również zostały zmienione – jak nas zapewnił, obawia się, że klienci mogliby źle odebrać to, że rozmawia z osobami postronnymi na temat swoich zleceń.

Najdziwniejsze środki lokomocji naprawiane w warsztacie pana Waldka

bohater naszego artykuł już na samym początku stwierdził – że do niedawna uważał, że nie ma pojazdu, którego niebyły w stanie naprawić. Dziś do słowa „pojazdu” dodaje przymiotnik „spalinowego”. Dlaczego? Ponieważ jakiś czas temu klient przyszedł do niego z nietypowym pojazdem – był to quad dla dzieci z napędem elektrycznym. Niestety mechanik nie jest elektrykiem i nie zawsze jest w stanie zagłębić się w meandry elektrycznych układów w takim stopniu, aby móc naprawić dany pojazd. Dowiedzieliśmy się jednak, że w niniejszym warsztacie często naprawiane są ciągniki rolnicze, hulajnogi spalinowe, a nawet gokarty. Cóż, nasza ciekawość została zaspokojona, dlatego postanowiliśmy się podzielić z Wami zebranymi informacjami. Mamy nadzieję, że każdy posiadacz nietypowego pojazdu spalinowego, już wie, gdzie się udać!