Podróże po Europie

Podróże po Europie

Unia Europejska daje nam naprawdę ogrom możliwości. Chociaż znajdziemy w naszym kraju jej przeciwników, zdecydowanie większość Polaków bardzo pozytywnie wypowiada się na jej temat. Przede wszystkim dotyczy to podróżników, którzy znacznie szybciej oraz wygodniej mogą przetransportować się na zachód lub południe Starego Kontynentu.

Z mniejszych miejscowości

Zdecydowanie większość obywateli naszego kraju mieszka poza gigantycznymi aglomeracjami w postaci Warszawy czy Krakowa. Tam nie ma żadnego problemu w wejściu do pociągu czy też pojechaniu na lotnisko. W niektórych miejscach w Polsce trzeba postawić na nieco inne rozwiązania. Dlatego właśnie tak dużą popularnością cieszą się busy. Jelenia Góra, Świnoujście, Olsztyn - z całego kraju mamy możliwość przejechania przez kilka krajów Europy. Oczywiście działa to w obydwie strony. Jeżeli celem naszej podróży jest mniejsza miejscowość w górach lub nad morzem w innym kraju, to do niej także będziemy musieli dostać się autobusem. Chociaż najczęściej mieszkańcy Poznania czy Wrocławia wybierają samoloty, to tradycyjne formy transportu także cieszą się gigantycznym zainteresowaniem.

A może przez morze?

Nie możemy jednak zapominać o fantastycznych krajobrazach, które ma nam do zaoferowania północna Europa. Skandynawia znana jest z małej gęstości zaludnienia i niesamowitej ilości naturalnych fenomenów w postaci fiordów czy też rozciągających się ponad horyzont lasów i jezior. Dlatego właśnie warto pokonać Bałtyk i samemu przekonać się o jej pięknie. Mamy możliwość podróżowania własnym samochodem, ponieważ w kilku miastach w Polsce mamy porty, w których cumują promy. Jeżeli nie chcemy decydować się na wzięcie własnych czterech kółek, to tuż pod wejście na statek przywiezie nas taxi. Gdańsk oraz Świnoujście wiodą prym w transporcie morskim z naszego kraju, przede wszystkim właśnie do Skandynawii, Finlandii oraz krajów bałtyckich.

Opłaty poza biletem lotniczym

Podróże samolotem stanowią zdecydowanie najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Czasami ekscytujemy się niezwykle niskimi cenami biletów lotniczych do rozmaitych miejsc w Europie. Musimy jednak pamiętać, że to nie jedyne koszty podróży. Trzeba najpierw dostać się na lotnisko, a wcale nie musi być to takie oczywiste. Wtedy decydujemy się na autobusy krajowe lub międzynarodowe oraz pociągi. Bardzo wysokie ceny parkingów odstraszają nas przed pozostawieniem samochodu na lotnisku. Dlatego właśnie ciekawą opcją są transfery lotniskowe. Kraków, Warszawa, Poznań - działają one praktycznie na każdym większym porcie lotniczym w naszym kraju.