Nie tylko za kierownicą samochodu

Nie tylko za kierownicą samochodu

Bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że to właśnie auto cieszy się największą popularnością, jeżeli chodzi o zakup pojazdu. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy go potrzebuje. W wielu przypadkach zdecydowanie lepiej sprawdzą się inne rozwiązania pod kątem planowania podróży, w zależności od naszych warunków życiowych, finansowych oraz światopoglądowych.

Szybko po mieście

Największe aglomeracje miejskie w naszym kraju od lat borykają się z problemem kilometrowych korków, szczególnie w godzinach szczytu. Samorządowcy próbują sobie radzić z tym aspektem życia codziennego poprzez promowanie alternatywnych form komunikacji. Właśnie z tego powodu tak dużą popularnością cieszą się skutery 125 ccm. Zdobycie uprawnień na tego typu pojazdy wcale nie jest skomplikowane. Warto też zwrócić uwagę na to, że mogą one płynnie radzić sobie z korkami, oczywiście kosztem utraty prędkości na szerszych drogach oraz brakiem komfortu. Są to idealne pojazdy do wykorzystania w pracy, na przykład w formie dowozu jedzenia do biura w ciągu dnia lub do domu wieczorami na kolację.

Piękno komunikacji miejskiej

Kamery cyfrowe umieszczone na wysokości przystanków autobusowych oraz tramwajowych przestały być odosobnionym zjawiskiem. Trasy komunikacji miejskiej zazwyczaj wyróżniają się wyjątkowym wdziękiem i urokiem. Bardzo często nie zwracamy na to uwagi za kierownicą czterech kółek, jednak możemy to dostrzec z perspektywy pasażera w autobusie lub tramwaju. Taka forma komunikacji w mieście ma dwie, niepodważalne zalety. O pierwszej z nich już wspomnieliśmy – chodzi o pełne poznawanie miasta z perspektywy mieszkańca lub turysty. Przede wszystkim jednak transport zbiorowy, dzięki wykorzystaniu buspasów oraz torów tramwajowych, często pozwala na szybsze dojechanie do celu.

Na dwóch kółkach

Dobrze naoliwione hamulce rowerowe to podstawa, jeżeli chcemy pokonywać drogę do pracy w sposób zgodny z przykazami ekologów. Bez cienia wątpliwości nie jest to jednak proste. Szczególnie w przypadku, gdy mówimy tutaj o chłodniejszych miesiącach w ciągu roku, w trakcie których należy pamiętać o zdecydowanie częstszych opadach deszczu. Na szczęście w największych aglomeracjach miejskich możemy postawić na tramwaje, jeżeli sieć ścieżek rowerowych nie będzie zdatna do użytku ze względu na warunki atmosferyczne.