Jak zwiedzać Warszawę w weekend?

Jak zwiedzać Warszawę w weekend?

Stolica Polski przyciąga wiele osób niczym magnes. I nie ma się co dziwić takiemu stanowi rzeczy – bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to zdecydowanie największe i najbardziej znaczące miasto w naszym kraju. Ma na to wpływ zarówno obecna sytuacja gospodarcza i ekonomiczna, ale także niesamowicie bogata, często burzliwa, historia Warszawy.

Jedzenie w każdym miejscu

Pięciogwiazdkowe restauracje oczywiście zaserwują nam najwyższej jakości potrawy oraz obsługę kelnerów na obłędnym poziomie. Oczywiście, ma to swoją renomę, jednak nie każdy ma środki na tego typu obiad lub kolację. Warszawa pełna jest klimatycznych miejsc, w których można zjeść pyszny posiłek w wyjątkowym towarzystwie. Nie muszą być to restauracje lub knajpy. Coraz więcej osób zamawia swoje ulubione potrawy na świeżym powietrzu i tam delektuje się ich smakiem. Nie trzeba martwić się o stanie dostawcy w korkach, ponieważ zazwyczaj nie porusza się on właśnie samochodem. Skutery 125 ccm doskonale sprawdzają się w miejskiej przestrzeni szczególnie wtedy, gdy chcemy uniknąć natłoku aut w godzinach szczytu.

Uwiecznienie najlepszych momentów

Warszawa ma naprawdę niesamowitą ilość miejsc, w których potrafimy kompletnie odpłynąć i się zakochać. Z jednej strony są to historyczne lokalizacje, wzbudzające w nas szacunek i pewnego rodzaju strach przed tym, co musieli odczuwać nasi przodkowie. Warto wspomnieć o połączeniu tego typu budynków z nowoczesną architekturą, która obecnie także ma bardzo dużo do powiedzenia. Wreszcie takie parki jak Łazienki Królewskie lub okolica nadwiślańska pozwala poczuć się niczym na łonie natury blisko centrum miasta. Spacer po Warszawie to niesamowite przeżycie. Z tego powodu warto mieć ze sobą kamery cyfrowe, które znakomicie sprawdzą się właśnie w takich miejscach.

Na dwóch kółkach

Sprawdzone hamulce rowerowe, odpowiednio dopasowane siodełko i przymocowany łańcuch – w taki sposób także można zwiedzać stolicę naszego kraju. Warszawa posiada naprawdę bogatą siatkę ścieżek rowerowych, w szczególności jeżeli chodzi o centralne punkty miasta. Jeżeli w pewnym momencie nie będziemy w stanie poruszać się na dwóch kółkach, to nic straconego. Metro oraz bardzo dobrze rozwinięta sieć tramwajów i autobusów pozwala na poruszanie się po mieście bez najmniejszych problemów.