Car detailing – na czym polega taka usługa?

Car detailing – na czym polega taka usługa?

Niektórzy właściciele pojazdów stawiają ich estetykę na pierwszym miejscu. Liczba koni, wielkość silnika czy specyfikacja techniczna są dla nich pobocznymi kwestiami. Nie wchodzimy w szczegóły – każdy ma swoje podejście. Kierowcy, dla których wygląd jest najważniejszym aspektem chcą, aby lakier ich pojazdu prezentował niesamowitą głębię i efekty wizualne a wnętrze zachęcało do przejażdżki. Jednak po upływie kilku lat samochód nigdy nie będzie w takiej kondycji, gdy wyjeżdżał z salonu samochodowego. Jednak dzięki car detailingową samochód może odzyskać dawny blask.

Car detailing – czym jest?

Car detailing jest znany również pod nazwą auto detailing. Obie nazwy określają kompleksowe usługi związane z czyszczeniem pojazdu mechanicznego. Nie bez powodu ogólnie napisaliśmy o pojeździe mechanicznym, ponieważ okazuje się, że car detailing potrafi przywrócić do porządku nie tylko auta, lecz także motocykle, ciężarówki, łodzie, a nawet samoloty. Car detailing (Warszawa) obejmuje nie tylko usługi oczyszczenia, lecz zależności od wieku pojazdu i jego kondycji estetycznej także renowację i konserwację. Po zastosowaniu kompleksowych usług wobec pojazdu jego wygląd przypomina niemalże stan fabryczny. Co więcej, na takie usług mogą się zdecydować również właściciele kilkuletnich aut, na których widać już ślady użytkowania w postaci zarysowań na lakierze.

Car detailing – w pierwszej kolejności oględziny

Zanim profesjonalista z warsztatu zajmie się realizacją usługi w ramach car detailing’u, realizowane są dokładne oględziny. Mają one na celu określić stan auta pod względem estetycznym. Podejście tego typu pozwoli zidentyfikować konieczność zlecenia konkretnych usług, a także zaplanować ich kolejność. Od strony właściciela auta to również dobra praktyka, ponieważ wie, ile będzie musiał zapłacić i jakie zabiegi potrzebuje auto, jeśli ma wyjechać znowu lśniące i zabezpieczone przed kolejnymi mikrouszkodzeniami w wyniku dalszego eksploatowania pojazdu.

Car detailing – czas na kompleksowe zabiegi

Po oględzinach następuje mycie auta specjalnymi środkami, które są stricte dedykowane pod car detailing. Samo czyszczenie, jednak nie przypomina takiego, jakiego znamy. Profesjonaliści zaglądają w każde zakamarki, aby zlikwidować osad nawet z klocków hamulcowych. Po czyszczeniu rozpoczynają się prace mające na celu korektę i zabezpieczenia lakieru. Po zmierzeniu grubości lakieru fachowiec zaczyna prace regeneracyjne. Ostatnią fazą jest dokładne, ponowne czyszczenie pojazdu.